bigstock-Woman-applying-red-nail-polish-17561174-2244x1496

Problem pożółkniętych i przebarwionych paznokci nie jest może częstą dolegliwością, ale na pewno jest trudny do wyeliminowania.

Oto kilka bardzo prostych, sprawdzonych i skutecznych sposobów na walkę z przebarwieniami:

[list][item icon=”fa-check” ]Wybielająca pasta do zębów[/item][/list]

Wystarczy nanieść na szczoteczkę (może być stara szczoteczka do zębów) odrobinę pasty i w zależności od poziomu przebarwień szorować paznokcie. Nie za mocno i nie za często, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.

[list][item icon=”fa-check” ]Sok z cytryny + soda oczyszczona[/item][/list]

Jeżeli nie macie „na stanie” wybielającej pasty, to możecie zastosować mieszankę soku z cytryny i sody oczyszczonej. Tworzymy z nich „chropowatą” papkę i czyścimy paznokcie tak jak w pierwszym przypadku. Uwaga na drobne ranki czy inne uszkodzenia skórek wokół paznokci – może szczypać!

[list][item icon=”fa-check” ]Woda utleniona + soda oczyszczona[/item][/list]

Powyższe składniki można także zastąpić mieszanką wody utlenionej i sody oczyszczonej. Wystarczy je zmieszać tak, aby uzyskać mieszaninę o konsystencji podobnej do pasty.

Jeżeli jesteś zwolenniczką o wiele bardziej naturalnych metod, to możesz najpierw spróbować potraktować paznokcie samą cytryną – przyłóż plasterki cytryny do paznokci i okrężnymi ruchami próbuj wmasowywać plasterki w paznokcie tak, aby wydobyć na nie jak najwięcej soku z cytryny.

[list][item icon=”fa-check” ]Tabletki do… czyszczenia protez[/item][/list]

Wystarczy je rozpuścić i moczyć w roztworze paznokcie przez ok. 3-5 min.

[list][item icon=”fa-check” ]Kredka do paznokci[/item][/list]

Aby przebarwione i pożółknięte paznokcie lepiej wizualnie wyglądały wystarczy, że pomalujesz białą kredką obszar z tyłu płytki paznokcia. Wybieli wizualnie paznokieć i nada delikatny efekt french manicure.

I ostatni sposób, chyba najrozsądniejszy… ;)

[list][item icon=”fa-check” ]LAKIER BAZOWY[/item][/list]

Pamiętajcie o tym, aby używać lakieru bazowego pod każdy lakier. Nie tylko ochroni on płytkę paznokcia, ale również przedłuży trwałość samego lakieru.

Borykacie się z tym problemem? Polecacie szczególnie jakąś metodę?

8 KOMENTARZE

 1. u mnie najlepiej się sprawdzają wybielające odżywki do paznokci

 2. wioleta

  to akurat dla mnie ten artykuł… wczoraj zmyłam z paznokci mój piękny morski kolor i okazało się,że zapomniałam pomalować je lakierem ochronnym i mam teraz paznokcie w odcieniu zielonym :( próbowałam samą cytryną ale nic, więc spróbować mogę teraz inne sposoby :) mam nadzieję że da efekty:) pozdrawiam

  • julie

   Do usunięcia przebarwień po kolorowych lakierach wystarczy pomoczyć trochę w soku z cytryny, a następnie zetrzeć delikatnie polerką.
   Powinno działać

 3. Super wpis! Mam pracę w której dłonie są bardzo istotne, więc porada na pewno się przyda.
  Wieczorem jak wrócę do domu spróbuję wersje soda + cytryna

 4. Ciekawy post! O cytrynie słyszałam (wybiela również przebarwienia skórne), ale o takim zastosowaniu pozostałych specyfików nie miałam pojęcia. W życiu nie wpadłabym na to, że można pozbyć się brzydkiego koloru za pomocą pasty wybielającej czy tabletek do czyszczenia protez :) Sama nie mam problemu z przebarwieniami, ale post z pewnością przyda się wielu kobietom. Na co dzień przykładamy największą wagę do „zrobionych paznokci”, ale nie do ich zdrowia. Tymczasem najpiękniejsze są pazurki o zdrowej, wytrzymałej płytce. Pozdrawiam

 5. Pasta wybielająca faktycznie działa, co to pozostałych sposobów to efekt wydaje się znikomy, chociaż warto spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here