Do tej pory moim ulubionym produktem do wybielania zębów był niepodważalnie Biała Perła. Niestety, jakiś czas temu zmieniła się formuła tego produktu i w mojej opinii nie spełniał już funkcji. Szukałam więc czegoś, co zastąpi mi moją ulubioną, dawną Perełkę i nareszcie znalazłam: zestaw wybielający z  żelem White Kiss Flash 0,1%.

zestaw white

White Kiss znalazłam przeglądając ofertę apteki internetowej i-apteka.pl  Nie znalazłam zbyt dużo opinii dotyczących zestawu, musiałam więc zdać się na intuicję i na własną analizę składu:

Pasta: Sorbitol, Aqua, Hydrated Silica, Xylitol, Glycerin, Tetrapotassium Pyrophosphate, Cocamidopropyl Betaine, Xanthan Gum, Papain, Titanium Dioxide, Aroma, Potassium Phosphate, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Diazolidinyl Urea. Żel Wybielający 2 x 6 ml: Glycerin, Urea Peroxide, Xylitol, Potassium Citrate, Aroma, Carbomer, Ptassium Fluoride, Sodium Saccharin

Zestaw zawiera pastę do zębów, dwa żele wybielające oraz dwie nakładki. Nie powoduje ścierania zębów (tak jak niedopuszczalna wg mnie SODA!). Ma także chronić szkliwo oraz dziąsła. 

white kiss

Przed zastosowaniem żelu, myjemy zęby dołączoną do opakowania pastą, następnie nakładamy niewielką ilość żelu do wewnątrz nakładek i przykładamy do obu łuków zębowych. Producent zaleca 60-minutowe zabiegi. U mnie różnie z tym bywało – raz 30 minut, raz 1,5 godz. Już po pierwszym zastosowaniu widziałam efekty. Po miesiącu znowu miałam śnieżnobiałe zęby. 

Jak działa White Kiss?

Warto w tym miejscu podkreślić, że zestaw ten nie działa w sposób ścierający szkliwo tak, jak przeróżne proszki do wybielania czy soda, które po prostu ścierają stopniowo każdą kolejną wierzchnią warstwę zębów. White Kiss  wybiela zęba: nadtlenek karbamidu, fluor oraz ksylitol usuwają przebarwienia występujące na powierzchni zębów (przywracając utraconą biel) – nie powodują ścierania szkliwa.

Zestaw White Kiss kosztował ok. 130 zł.

Stosujecie coś do wybielania zębów? Co u Was sprawdziło się najlepiej?