Skóra wokół oczu jest bardzo wymagająca. To miejsce na twarzy, w którym w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki. Powinniśmy więc traktować ją ze specjalną troską, aby odwdzięczyła nam się  młodym wyglądem najdłużej jak to tylko możliwe. W pewnym wieku (i to wcale nie takim późnym – tak jak większości mogłoby się wydawać) nie wystarcza już nakładanie wokół oczu kremu, który aplikujemy na całą twarz. Potrzebujemy specjalnego kremu przeznaczonego właśnie do pielęgnacji tej partii skóry twarzy. Ja aktualnie używam kremu nawilżającego pod oczy z linii Hydrogenic, marki dr Irena Eris i jestem bardzo zadowolona :)

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż wklepanie kremu pod oczy, ale jak już wspomniałam wcześniej, to bardzo wymagająca i wrażliwa partia skóry. Musimy więc kierować się pewnymi zasadami podczas aplikacji kosmetyku w to miejsce.

  1. Podczas nakładania kremu pod oczy uważaj, aby nie rozciągać skóry. Jest ona w tym miejscu wyjątkowo cienka i delikatna. Jakiekolwiek mocniejsze ruchy mogą spowodować powstawanie kolejnych zmarszczek i pogłębianie już istniejących.
  2. Krem wklepuj delikatnie opuszkiem palca serdecznego, ponieważ nacisk  tego palca jest najdelikatniejszy.
  3. Aplikację kremu rozpocznij od wewnętrznego kącika oka i wklepuj krem wzdłuż łuku brwiowego.
  4. Na skórę pod oczami nanieś krem tylko do tego miejsca, w którym wyczuwasz pod skórą kość (ok. 1 cm od linii rzęs). Nie aplikuj go wyżej, ponieważ  preparat i tak się przemieści, przez co mógłby się dostać do oka. Najlepiej najpierw nanieś punktowo krem pod oczy i delikatnie wklep go w kierunku od wewnątrz. Następnie wykonaj delikatny masaż –  oklepuj opuszkami palców skórę kierując się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Kierunek ten zapobiegnie powstawaniu opuchlizny pod oczami (ujścia naczyń limfatycznych znajdują się przy nasadzie nosa, pomożesz w ten sposób usunąć nadmiar nagromadzonych tam płynów). Palcem serdecznym uciskaj przez kilka chwil 3 punkty: pod kącikiem oka, w kąciku i nad kącikiem.
  5. Na ruchomą powiekę nakładaj tylko przeznaczone do tego preparaty, ponieważ skóra jest tu wyjątkowo wrażliwa. Ponadto tak jak w przypadku obszaru pod oczami, krem może przedostać się do wnętrza oka.

Dla utrwalenia posłużę się także znalezioną infografiką dotyczącą tej kwestii:

 

TheBeautyDepartment.com-Eye-Cream1źródło

Warto więc poświęcić minutkę dłużej na poprawną aplikację tego produktu. Niby prosta i banalna czynność, a jednak wymaga chwilki koncentracji tylko na niej. Muszę Wam powiedzieć, że zanim poznałam te zasady nakładałam krem bezpośrednio wokół oczu, a następnego dnia budziłam się z zapuchniętymi czy zaczerwienionymi oczami. Szybko więc zrezygnowałam z… używania tego typu produktu. Na szczęście w porę znalazłam wskazówki, którymi dzisiaj się z Wami dzielę :) Mam nadzieję, że choć jednej z Was pomogłam :)