Od kilku miesięcy rynek kosmetyczny systematycznie zalewany jest produktem nowego typu- Blemish Balm. W swojej ofercie ma je już niemal każda licząca się marka kosmetyczna. Co to jest krem BB, czym różni się od tradycyjnych podkładów i jak go nakładać? Poniżej te informacje oraz subiektywny przegląd – TOP 5 najlepszych kremów BB. 

krem bb co to jest i jak go nakładać

Photo by Gabrielle Henderson on Unsplash

Krem BB – co to jest?

Moda na BB cream dotarła do Europy z Azji. Tam tego typu kosmetyk jest powszechnie znany i stosowany już od wielu lat. Formuła pierwszego takiego kremu została stworzona przez dermatolog dr med. Christinę Schrammek ok. 50 lat temu. Jego zadaniem  było łagodzenie podrażnienia skóry i przyspieszenie procesu jej gojenia po zabiegu Green Peel, czyli intensywnym peelingu na bazie ziół. Skrót „BB” oznacza Beauty Balm lub Blemish Balm, co najprościej przetłumaczyć można jako „krem piękna” lub „krem na niedoskonałości”. W praktyce to połączenie kremu i podkładu. Krem BB wyrównuje koloryt, ukrywa niedoskonałości, a przy tym pielęgnuje cerę i nie jest tak mocny jak tradycyjny podkład.

Krem BB co to jest i jak używać

Klasyczne Blemish Balm stosuje się zwłaszcza do pielęgnacji cery z problemami, trądzikowej i łojotokowej. Krem tego typu pomaga łagodzić podrażnienia, ułatwia gojenie oraz lekko wysusza.

krem bb co to jest

Nowy typ kremu BB ma raczej właściwości zapobiegawcze niż lecznicze. To kosmetyk pielęgnacyjny o właściwościach nawilżających i ochronnych. Jest dostosowany do cery każdego typu. Współczesne Blemish Balm nawilżają skóre, ujednolicają jej koloryt i niwelują jej doskonałości. Zawarte w kremie filtry SPF zapewniają skórze ochronę przed słońcem i zapobiegają powstawaniu przebarwień.

najlepsze kremy bb

Kremm BB a krem tonujący – czym się różnią?

Oba typy kosmetyków łączą właściwości pielęgnacyjne z upiększającymi: nawilżają skórę, ujednolicają jej koloryt, niwelują drobne niedoskonałości oraz dodają skórze blasku. Jedyną różnicą między typi kosmetykami jest ilość składników nawilżającyh i pielęgnacynych. Krem tonujący zawiera ich więcej. Krem BB ma natopmiast większą koncentracjępigmentów, dzięki temu ich działanie jest bardziej zbliżone do podkładów.

krem BB na twarzy jak wyglada

Blamish Balm, to idealny sposób na letni makijaż. Upalne dni nie sprzyjają nakładaniu na twarz wielu kosmetyków. Stosując krem BB podarujesz swojej skórze odpowiednią ilość składników odżywczych, a przy tym sprawisz, że Twoja twarz będzie pełna blasku.

Należy także pamiętać, że chociaż w nazwie kosmetyku znajduje się słowo „krem”, to po jego zastosowaniu Twoja skóra wymaga tak samo dokładnego oczyszczenia jak po zwykłym podkładzie.

Krem BB – jak używać?

Krem BB nakładamy podobnie jak podkład. Postaraj się użyć go w niewielkiej ilości, żeby uniknąć efektu maski. Najlepiej rozprowadzić punktowo na brodę, policzki, nos oraz czoło. Aby rozprowadzić go na skórę całej twarzy należy go wklepywać, możesz to robić opuszkami palców lub za pomocą gąbeczki. W ten sposób krem BB lepiej wtopi się w skórę i będzie wyglądać naturalnie i świeżo.

TOP 5 najlepszych kremów BB

  • 1. BB Cream Miracle Skin Perfector – Garnier, 50 ml, ok. 20zł.

Najlepsze kremy BB

Dobrze nawilża, ukrywa niedoskonałości, nadaje blasku. Poprawia wygląd skóry, jednocześnie zostaje niewidoczny. Z powodzeniem zastępuję zarówno podkład, jak i krem.

  • 2. Daywear BB SPF 35 -Estee Lauder, 30 ml, ok. 150zł

Najlepsze kremy BB

Ładnie rozświetla skórę oraz wyrównuje jej koloryt. Świeży, ładny zapach. Minus za gęstą konsystencję.

  • 3. Blemish Balm, Schrammek, 30 ml. ok. 140zł

Najlepsze kremy BB

Konsystencja tego kremu jest naprawdę gęsta. Raczej nie nadaje się do każdego rodzaju skóry, mocno kryje. Zdecydowanie bardziej pełni funkcję podkładu niż kremu.

  • 4. Orzech & Bursztyn, Bielenda, 40 ml. ok. 15zł

Najlepsze kremy BB

Krem dobrze nawilża skórę, ukrywa niedoskonałości. Jest jednak gęsty i dość mocno kryje. Nastawiony jest bardziej do działania podobnego do podkładu niż do kremu. Mając do dyspozycji taką kwotę na krem, wolałabym przeznaczyć ją na zakup kremu BB od Garniera.