Na blogu prezentowałam Wam już mnóstwo makijaży w stylu smoky. Do tej pory nie pojawił się  tu jednak jeszcze wspomniany make up w klasycznej postaci. Przyznaję, że próbowałam go wykonywać, jednak za każdym razem wychodziły mi dwie wielkie czarne plamy – na powiekach lub w drugiej wersji – na policzkach;)

W minioną sobotę odbył się ślub mojej przyjaciółki. W moim przypadku zazwyczaj wychodzi tak, że im bardziej się staram, tym słabiej niestety wychodzi, znacie to?;) . Wolałam więc tego dnia nie ryzykować i oddałam się w ręce profesjonalistki :) Podpatrzyłam technikę, dobór cieni i odwzorowałam mój sobotni makijaż. Efekty oceńcie sami! 

smoky eyes

Klasyczny makijaż smoky eyes

Wewnętrzny kącik oka potraktowałam perłowym cieniem (do załamania powieki). Następnie naniosłam grafitowy cień na środek powieki oraz na powiekę dolną. Zewnętrzny kącik pomalowałam czarnym cieniem. Makijaż wykończyłam czarną kredką na linii wodnej oka i oczywiście mocno wytuszowałam rzęsy. 

smoky eyes krok po kroku

Smoky Eyes krok po kroku

W klasycznym smoky eyes bardzo ważne jest odpowiednie roztarcie cieni. Tylko w ten sposób unikniemy efektu plam i pandy;). 

W makijażu używamy dużo cieni, dlatego po jego wykonaniu możemy mieć problem z opadającym na policzki pyłkiem. Najlepiej, gdy delikatnie zmyjemy go chusteczką do demakijażu, a następnie przypudrujemy policzki lub nałożymy kolejną warstwę (tym razem delikatnego!) podkładu.

A tak wygląda makijaż w całości:

ags makijaz 2

Makijaż smoky eyes

Przy mocno podkreślonych oczach dobrze wyglądają usta w kolorze beżowym. Ja użyłam pomadki Maybelline Color Whisper nr 620, Bare to be bold.

Co myślicie o moim pierwszym klasycznym smoky? :) Umiecie wykonywać taki makijaż, czy boicie się przerysowanego efektu?