Luty jest chyba najgorszym miesiącem w roku. Ok, ex aequo z listopadem. Krótkie dni, brak słońca, mróz albo ocieplenie i odwilż, i znowu mróz… i tak w kółko. To czas, kiedy warto jeszcze intensywniej zadbać o zdrowie i odporność. W tym roku oprócz suplementu w postaci witaminy D (słooońce!) postawiłam na zdrowe soki – naturalne witaminy.

owoce zdrowie soki

Do zakupu wyciskarki przymierzałam się bardzo długo, a stałam się jego posiadaczką właściwie impulsywnie, tuż po tym jak Multicooker.pl ogłosił Walentynkową Wyprzedaż. Wyciskarki Redmond RJ-M920S-E  tańsze o prawie połowę? Jedna z nich musiała być moja! 

wyciskarka

Wyciskarka od dnia, w którym do mnie dotarła działa właściwie codziennie. Nie ma dnia, żebym w swoim jadłospisie nie uwzględniła zdrowego soku. W posiadaniu wyciskarki super jest to, że wrzucam do niej właściwie wszystko, co akurat mam pod ręką: zarówno warzywa, jak i owoce. Teoretycznie robi się misz-masz, praktycznie – smakuje PYSZNIE!

Najwięcej wątpliwości wzbudzało we mnie mycie urządzenia oraz hałas, jaki myślałam, że wytwarza się podczas robienia soku. Niewątpliwie więc na moją decyzję wpłynęły dwie obietnice producenta:

  • łatwe i szybkie mycie,
  • ciche działanie.

Oba punkty rzeczywiście się sprawdziły. Do wyciskarki dołączona jest szczoteczka, za pomocą której z łatwością udaje mi się wyczyścić każdy fragment urządzenia. Mycie zajęło mi kilka minut. Wyciskarka faktycznie nie tworzy także większego hałasu, jest bardzo cicha. I mam nadzieję, że z czasem nie ulegnie to zmianie – moją pasją ostatnio stało się robienie soków po 23 ;) (co można było ostatnio zobaczyć na moim InstaStories: @agssssssss).

Tak wygląda wyciskarka zaraz po użyciu:

wyciskarka po użyciu

Wydawałoby się, że mycie jest trudne, zwłaszcza tej części z miąższem. Na szczęście – tak jak wspomniałam powyżej – to tylko pozory.

Jeżeli chcecie znać moje ulubione przepisy, to jest ich mnóstwo! Odkryłam też nowe smaki, dzięki książeczce z przepisami, która dołączona była do przesyłki.

soki owocowe wyciskarka

Na zdjęciu najprostsze soki, które da się na spokojnie wykonać w kilka minut: marchewkowy i mandarynkowy.

Poniżej nieco bogatsza wersja z jeszcze większą ilością cennych witamin (nie prezentuje się za to tak dobrze jak poprzednie;) ) :

sok gruszkowy wyciskarka

  • gruszka + jabłka + banan + kiwi + pietruszka + pomarańcze

P.S. Polecam Wam „przemycanie” pietruszki w swoich miksturkach. To dodatkowa porcja zdrowia, a smaku prawie nie czuć. Nać pietruszki jest cennym źródłem witaminy C oraz żelaza (w 100 g jest 5 mg żelaza i 177 mg witaminy C). Pietruszka wzmacnia nasz organizm i dodatkowo świetnie wpływa na wzrok i cerę, bo ma aż 5510 µg beta-karotenu i 3,1 mg witaminy E. Natka obfituje też w kwas foliowy (170 µg), a ponadto w sole mineralne: magnez, wapń, potas, fosfor, cynk, miedź i mangan.

Jestem ciekawa, czy Wy także posiadacie wyciskarkę. Ja uwielbiam zdrowe soki. Podsumowując to, ile wydawałam na te kupowane w sklepie, wiem że na pewno zakup takiego urządzenia się zwróci.

Jeżeli tak jak ja chcecie być łowcą okazji, przypominam Wam, gdzie ja kupiłam swoją wyciskarkę: LINK

Zdjęcie użytkownika Redmond Polska.

Wyprzedaż trwa jeszcze tylko do końca miesiąca :)

Tak więc jeżeli wciąż się zastanawiacie, to… wiecie co macie robić! :)