Jak zacząć od nowa?

Jak zacząć od nowa?

Jak zacząć od nowa?

przez 19/04/2017 1 komentarz
W życiu każdego z nas nadchodzi moment, kiedy po prostu coś nie wychodzi. Z jednej strony może to być coś, co zależy w sumie tylko od nas: rozwój, codzienne treningi, bieganie, a z drugiej coś, na co nie tylko my mamy wpływ: praca, związek… Ważne, żeby wiedzieć jak wstać po jakimkolwiek upadku.

Wbrew temu, że wpis może zapowiadać się na długi, wcale taki nie będzie. W takich chwilach też uważam, że nie można za długo rozckliwiać się nad tym, co nie wyszło. Ponieważ daleka jestem od udzielania rad w kwestiach, które nie udają nam się z powodów, na które nie zawsze mamy wpływ, to będzie o czymś łatwiejszym. Jak powrócić do regularnych treningów, regularnego samorozwoju, codziennych czynności, które były dla nas dobre, a które z jakiegoś powodu porzuciliśmy?

Tak, dobrze Wam się wydaje, wpis powstał we współpracy z moim własnym doświadczeniem:

2 lata temu, zmieniając pracę, na chwilę zrobiłam sobie przerwę w treningach i zdrowej diecie.

Boczki, ale co to? :D #jaramsiemałymiefektami #powolidocelu;) #killthatmuffintop! 💪 #fit #befit

Post udostępniony przez Agnieszka Adamowicz (@agssssssss)

Zgadniecie, kiedy wróciłam do moich zdrowych nawyków?

W jaki sposób?

  1. PRZYZNANIE SIĘ DO BŁĘDU

To pierwszy etap. Kiedy coś porzucamy, coś nam się nie udaje, rzadko kiedy nazywamy rzeczy po imieniu. Raczej gdzieś tam spychamy problem na bok, krążymy wokół niego, nierzadko udajemy, że go nie ma. Ja wiecznie mówiłam, że nie mam czasu. I serio, w ciągu ostatnich 2 lat (zwłaszcza pierwszego roku) doba bywała dla mnie stanowczo za krótka, ale czas na dbanie o zdrowie zawsze powinien się znaleźć. Kwestia priorytetów. Jeżeli organizm nie będzie się dobrze czuł, to nigdy nie będziemy pracować tak samo efektywnie, jak wtedy, gdy w organizmie wszystko gra…  Po dwóch latach przyznałam, że branie na siebie obowiązków zawodowych 3 osób i praca przy komputerze do 3 nad ranem, to jednak nie jest to, co mój organizm lubi. I to nie te wszystkie projekty, które miałam byly temu winne. Ja byłam temu winna, że je wszystkie na siebie brałam. Zmiana trybu życia stanowczo była wskazana.

2. URLOP

„Urlop od życia”. Chodzi o odcięcie się od tego zagadnienia po pierwszym etapie szczerości. Odcięcie dobrze połączyć z jakimś miłym wypoczynkiem. Może być nawet 1-dniowy. Powrót ze świeżym umysłem i dystansem to zawsze dobry pomysł :)

3. PLAN

Bez planu niewiele się udaje. Może być tylko w głowie, ale lepiej jak będzie też na piśmie. Zachęcam do wypisywania nawet najmniejszych kroków w drodze do głównego celu.

DO DZIEŁA!

„Ptak siedząc na drzewie nigdy nie boi się, że gałąź się złamie bo swojego zaufania nie pokłada w gałęzi tylko w swoich skrzydłach.”

Bo jak nie Ty, to kto? :)

P.S. Jeżeli chcesz mi pomóc w moim planowaniu, to zachęcam do uzupełnienia ankiety:

Ta sama ankieta już gościła na blogu w styczniu. Jeżeli jeszcze jej nie uzupełniłaś, będę wdzięczna za pomoc :)

1

Dołącz do rozmowy
  1. peeling laserowy poznań
    #1 peeling laserowy poznań 28 kwietnia, 2017, 12:53

    Myślę, że dystans do samej siebie wiele nam ułatwia. Przede wszystkim trzeba przestać patrzeć na siebie z perspektywy innych :)

    Odpowiedz

Twój komenarz został dodanyTwój adres e-mail nie zostanie upubliczniony