Temat wzmacniania działania odżywki od dawna nie jest mi obcy. Używanie odżywek na bardzo mokrych włosach, z których sekundę tematu spłukaliśmy szampon, mija się kompletnie z celem. Nierzadko w ten sposób marnujemy tylko pieniądze na produkt, który w żaden sposób nie wpływa na nasze włosy. Ostatnio poznałam kolejny sposób na zintensyfikowanie odżywki i postanowiłam wszystko usystematyzować.

1. Nakładanie odżywki przed myciem

To sposób, który stosuję zawsze, gdy nie muszę już wychodzić z domu przed myciem włosów. Do odżywki dodaję kilka kropel któregoś z naturalnych olejków (kokosowy, arganowy, amla … – jaki tylko lubicie, ja często sięgam po oliwkę dla dzieci Baby Dream). Mieszankę trzymam na włosach przez ok. 2-3 godz. Nakładam na włosy czepek foliowy, ręcznik i tak sobie pracuję. Po tym czasie normalnie myję włosy.

2. Odżywka podczas mycia włosów

Kiedy mycie włosow nie może mi zająć dużo czasu, korzystam oczywiście z tradycyjnego sposobu nakładania odżywki. Warto jednak tej czynności poświęcić minimalnie dłuższą chwilę i nie robić tego mechanicznie. Pamiętajcie o dokładnym odsączeniu włosów z wody i dopiero wtedy nałóżcie produkt. Odzywka nakładana na mokre włosy, nie ma szansy w nie wniknąć, „ślizga się” po włosach. Zacznijcie od końcówek, następnie przesuwajcie się stopniowo ku górze aż do skóry głowy. Delikatnie wmasujcie odżywkę we włosy. Spłuczcie po ok. 3-5 minutach.

3. Po podsuszeniu włosów

 

Ten sposób poznałam niedawno i od razu polubiłam. Po myciu odsączam włosy z nadmiaru wody i nakładam na chwilę na nie ręcznik. Następnie nakładam odżywkę, zawijam włosy w czepek i ręcznik. Całość suszę ciepłym strumieniem powietrza, dzięki czemu otwieram łuski włosów, które lepiej wchłoną odżywkę. Na koniec spłukuję produkt za pomocą zimnego (koniecznie!) strumienia wody. Zimna woda zamknie łuski, a włosy będą bardziej gładkie i lśniące.

Mam nadzieję, że pomogłam tym, którzy jeszcze tych sposobów nie znali :)

Jeżeli znacie inne metody na wzmocnienie działania odżywki, to napiszcie w komentarzu! :)