Jak wzmocnić działanie odżywki?

Jak wzmocnić działanie odżywki?

Jak wzmocnić działanie odżywki?

przez 15/06/2016 komentarzy

Temat wzmacniania działania odżywki od dawna nie jest mi obcy. Używanie odżywek na bardzo mokrych włosach, z których sekundę tematu spłukaliśmy szampon, mija się kompletnie z celem. Nierzadko w ten sposób marnujemy tylko pieniądze na produkt, który w żaden sposób nie wpływa na nasze włosy. Ostatnio poznałam kolejny sposób na zintensyfikowanie odżywki i postanowiłam wszystko usystematyzować.

1. Nakładanie odżywki przed myciem

To sposób, który stosuję zawsze, gdy nie muszę już wychodzić z domu przed myciem włosów. Do odżywki dodaję kilka kropel któregoś z naturalnych olejków (kokosowy, arganowy, amla … – jaki tylko lubicie, ja często sięgam po oliwkę dla dzieci Baby Dream). Mieszankę trzymam na włosach przez ok. 2-3 godz. Nakładam na włosy czepek foliowy, ręcznik i tak sobie pracuję. Po tym czasie normalnie myję włosy.

2. Odżywka podczas mycia włosów

Kiedy mycie włosow nie może mi zająć dużo czasu, korzystam oczywiście z tradycyjnego sposobu nakładania odżywki. Warto jednak tej czynności poświęcić minimalnie dłuższą chwilę i nie robić tego mechanicznie. Pamiętajcie o dokładnym odsączeniu włosów z wody i dopiero wtedy nałóżcie produkt. Odzywka nakładana na mokre włosy, nie ma szansy w nie wniknąć, „ślizga się” po włosach. Zacznijcie od końcówek, następnie przesuwajcie się stopniowo ku górze aż do skóry głowy. Delikatnie wmasujcie odżywkę we włosy. Spłuczcie po ok. 3-5 minutach.

3. Po podsuszeniu włosów

 

Ten sposób poznałam niedawno i od razu polubiłam. Po myciu odsączam włosy z nadmiaru wody i nakładam na chwilę na nie ręcznik. Następnie nakładam odżywkę, zawijam włosy w czepek i ręcznik. Całość suszę ciepłym strumieniem powietrza, dzięki czemu otwieram łuski włosów, które lepiej wchłoną odżywkę. Na koniec spłukuję produkt za pomocą zimnego (koniecznie!) strumienia wody. Zimna woda zamknie łuski, a włosy będą bardziej gładkie i lśniące.

Mam nadzieję, że pomogłam tym, którzy jeszcze tych sposobów nie znali :)

Jeżeli znacie inne metody na wzmocnienie działania odżywki, to napiszcie w komentarzu! :)

 

7

Dołącz do rozmowy
 1. Marzena T (Mania)
  #1 Marzena T (Mania) 17 czerwca, 2016, 20:24

  U mnie najlepiej działają odżywki przed myciem :) Dodatkowo nałożony turban potrafi zdziałać cuda :)

  Odpowiedz
 2. Joannka
  #2 Joannka 28 czerwca, 2016, 16:10

  Stosuję pielęgnację kolagenową dla włosów – souvre i polecam

  Odpowiedz
  • Malinka
   Malinka 8 lipca, 2016, 11:48

   Ja polecam również produkty Souvre! Ich kolagen naturalny jest świetny!

   Odpowiedz
 3. Agata
  #3 Agata 4 lipca, 2016, 22:35

  Ja stosuję odżywkę również przed myciem. Ale głownie zadbałam o zmiękczenie wody kranowej czyli zamontowałam filtr prysznicowy o taki http://www.fitaqua.com/product/filtr-prysznicowy-zmiekczajacy-z-kdf/
  dla moich włosów i skóry zbawienny

  Odpowiedz
 4. Edyta
  #4 Edyta 8 lipca, 2016, 10:54

  Ja korzystam z odżywek lub maseczek do włosów przed myciem głowy i jak do tej pory jestem super zadowolona :)

  Odpowiedz

Twój komenarz został dodanyTwój adres e-mail nie zostanie upubliczniony