Nie da się ukryć, że kobiety w XXI wieku nie mają łatwo. Media kreują wizerunek kobiety idealnej i chcąc, czy nie chcąc, większość z nas wpada w tę pułapkę. Kobieta idealna – aktywna we wszystkich dziedzinach życia (praca, dom, rozwój, pasja…) i na każdym polu działania powinna być najlepsza. Marjorie Hansen-Shaevitz nazwała to zjawisko lansowaniem  kreacji „Superwoman 3w1”, kobiety perfekcyjnej w każdym calu, w każdej dziedzinie życia. A gdzie w tym wszystkim czas na odpoczynek i prawdziwą troskę o siebie – nie tylko o wygląd, ale i o relaks i wyciszenie?

Myślę, że 8 marca to dobry dzień na to, żeby poruszyć tę kwestię.

moment

Niestety, w ostatnim czasie coraz rzadziej korzystam z profesjonalnych usług kosmetycznych. Często przyczyna bywa bardzo prozaiczna – w dzień, zajęta swoimi obowiązkami, po prostu zapominam zadzwonić, żeby umówić się na wizytę. Najczęściej przypominam sobie o tym w późnych godzinach wieczornych. Ostatnio na którymś z blogów natknęłam się na informację o portalu moment.pl, który jak się okazało jest na to świetną receptą.

moment

Moment.pl to portal skupiający oferty  salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych oraz SPA w całej Polsce. Największą jego zaletą z mojej perspektywy jest to, że mogę zarezerwować sobie wizytę u wybranego profesjonalisty, kiedy tylko chcę. Także późną nocą. Po prostu – odpalam portal, wyszukuję swoje miasto, wybrany salon, usługę i rezerwuję termin. Proces ten nie trwa dłużej niż minutę. Po rezerwacji w panelu dokładnie widzimy szczegóły dotyczące wizyty, dzięki czemu upewniamy się, że wszystko przebiegło pomyślnie. Znam też osoby, które mają problem z… wykonaniem telefonu. Nie żartuję. Taki portal to dla nich wybawienie.

Ponieważ lubię wszelkie nowości, a taka forma zapisu  wzbudziła we mnie bardzo pozytywne uczucia, nie zawahałam się ani chwili i zafundowałam sobie taką „chwilę dla siebie”. Na Dzień Kobiet postanowiłam wreszcie oddać się w ręce profesjonalisty i umówiłam się na zabieg przedłużania paznokci żelem + lakier hybrydowy GelColor OPI w Laser Estetic. Do tej pory sama próbowałam coś działać w kwestii manicure hybrydowego. Tym razem zamarzyłam o tym, żeby ktoś wyczarował mi takie „instagramowe” paznokcie. Nie żałuję!


 

Zanim przyszłam do Laser Estetic, wiedziałam mniej więcej, jaki efekt chciałabym mieć na paznokciach. Wyposażenie salonu i możliwości trochę zbiły mnie z tropu:

moment.pl najlepsi fryzjerzy i kosmetyczki

Na jaki kolor się zdecydować? ;)

A może jakiś efekt?

moment.pl

Ostatecznie mój manicure należał raczej do tych stonowanych.

Pierwszy raz powierzyłam swoje paznokcie w ręce profesjonalistki. Teorię przedłużania paznokci żelem znałam i być może kiedyś w końcu wypróbowałabym ją sama, ale tym razem chodziło o to, żeby po prostu odpocząć. Z przejęciem przyglądałam się kolejnym etapom:

manicure hybrydowy krok po kroku

Dzięki umiejętnościom p. Oli na moich paznokciach powstały takie cuda:

45267357 (23)

 

Oprócz szczegółów dotyczących samego zabiegu, chciałabym  jeszcze raz zwrócić Waszą uwagę na portal moment.pl

  • Jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu rezerwacja jest prosta i szybka. Jeżeli wiemy, na co chcemy się zdecydować, zajmuje dosłownie minutę.
  • Osobiście przyznam Wam się, że bardzo nie lubię telefonicznie odwoływać różnych wizyt. Zwłaszcza w terminie bardzo bliskim spotkaniu. Niestety, czasami zdarzenia losowe tego wymagają. Na portalu moment.pl jest możliwość zmiany terminu wizyty lub odwołania jej bez podawania powodu.
  • Podczas zapisu mamy możliwość wyboru konkretnego pracownika salonu.
  • Przed rezerwacją wizyty możemy przejrzeć opinie dotyczące danego salonu oraz komentarze na jego temat. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani, mogą one nam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.
  • Każdy salon udostępnia szczegółowy cennik. W panelu pojawia się także szacowany czas wykonania zabiegu. To cudowne rozwiązanie – lubię być świadoma, ile może mi zająć taka wizyta.
  • Na stronie znajdziemy także informacje o udogodnieniach w poszczególnych salonach, np. płatność kartą, wifi, dostosowanie salonu i lokalizacji do potrzeb osób niepełnosprawnych

Kibicuję z całego serca temu przedsięwzięciu i bardzo żałuję, że w Lublinie wciąż jest jeszcze niewiele – w porównaniu do innych miast – zgłoszonych miejsc. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni!

P.S. Wszystkiego najlepszego Drogie Panie! Pamiętajcie o takich małych chwilach tylko dla siebie! Każdej z nas przyda się chwilowe oderwanie od codzienności! :)